Transfery ze Świtu do innych Klubów

W okresie letniej przerwy w rozgrywkach w drużynie Świtu doszło do wielu zmian, pojawił się m.in. nowy trener Paweł Ozga oraz kilku nowych zawodników, o których transferach już pisaliśmy. Pozyskanie nowych piłkarzy wiązało się z oczywistych względów z transferami w kierunku odwrotnym, a więc ze Świtu do innych Klubów. Poniżej prezentujemy Państwu do jakich klubów trafili zawodnicy dotychczas reprezentujący barwy Dumy Skolwina.Trzech doświadczonych zawodników Świtu trafiło do polickiego Chemika, są to bramkarz Cezary Szybka, pomocnik Jarosław Jóźwiak, którzy przeszli do Polic na zasadzie transferu definitywnego oraz napastnik Marcin Krystek, który został wypożyczony. Ten ostatni w niedawnym sparingu obu zespołów zdobył nawet bramkę przeciwko Świtowcom, czym potwierdził, że będzie wartościowym wzmocnieniem, podobnie jak dwaj pozostali mający na swoim koncie występy w II lidze. Ernest Graś, który był przymierzany również do gry w Policach ostatecznie wybrał niemiecki SV Altlüdersdorf, gdzie będzie grał razem ze sporą grupą zawodników z Polski. Posiadający wciąż status młodzieżowca Mateusz Klakla został wypożyczony do III-ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki, gdzie będzie zdobywał kolejne piłkarskie szlify u boku m.in. Pawła Magdonia. Waleczny defensor Adrian Kronkowski trafi na zasadzie wypożyczenia do IV-ligowego Gryfa Kamień Pomorski, który zaliczył świetną rundę rewanżową w minionym sezonie. Szymon Kurczak jest bliski wypożyczenia do Regi Trzebiatów, która uzyskała promocje do IV ligi i która zamierza budować zespół w oparciu o wychowanków, do których zalicza się filigranowy pomocnik. Paweł Gejdyk oraz Damian Jankowiak w nowym sezonie będą reprezentować barwy innego beniaminka IV ligi, Morzycka Moryń. Na IV-ligowych boiskach część zawodników spotka się z pewnością z Mateuszem Jabłonowskim oraz Krystianem Pastwą, którzy zostali wypożyczeni do Sparty Węgorzyno, gdzie mają rozwijać swoje piłkarskie umiejętności. Na zasadzie transferu definitywnego do Hutnika Szczecin trafił Łukasz Rdzeń, który był tam dotychczas wypożyczony.

Decyzje o kształcie kadry zespołu w nowym sezonie należały w 100% do sztabu szkoleniowego, który dobierał zawodników w oparciu o nowy system gry. Mamy jednak świadomość, że okres przygotowawczy do nowych rozgrywek był stosunkowo krótki i ciężko było ocenić w pełni przydatność konkretnych zawodników, dlatego wielu graczy zostało wypożyczonych do innych Klubów i ich postępy będą nadal bacznie śledzone. Niewykluczone, że ich dyspozycja pozwoli zimą na powrót na Stołczyńską 100. Rozmowy transferowe nie należały do najłatwiejszych, tym bardziej że przez ostatnie sezony i to co wspólnie podczas nich przeżyliśmy, związaliśmy się emoocjonalnie z wieloma chłopakami. Mamy jednak nadzieje, że udało się pogodzić interesy zarówno Klubu jak i samych zawodników. Wszystkim piłkarzom pragniemy serdecznie podziękować za grę w barwach Świtu oraz za poświęcone zdrowie na rzecz rozwoju Klubu z północnego Szczecina, a także życzyć im powodzenia w nowych barwach – mówi Szymon Kufel, Dyrektor Sportowy Klubu.

Nie zapowiada się aby w bieżącym okienku transferowym doszło jeszcze do jakiś spektaklularnych ruchów kadrowych, lecz nadal pozostaje na to czas do 1 września. Dlatego jeżeli takie ruchy ewentualnie nastąpią, to będziemy Państwa informować za pośrednictwem naszeo profilu. A tymczasem zapraszamy na mecz inauguracyjny, który odbędzie się już w najbliższą sobotę o godzinie 11.00 na stadionie w Skolwinie!