III liga: Zwycięstwo z ligowym rywalem

Zespół Świtu Szczecin, który ma za sobą 3 tygodnie intensywnych przygotowań do piłkarskiej wiosny, rozegrał kolejny mecz kontrolny. Zawodnicy trenera Andrzeja Tychowskiego pokonali 5:0 zespół Bałtyku Koszalin, z którym rywalizują w ramach III ligi grupy 2.

Wynik zawodów już na samym początku spotkania otworzył Japończyk Shuma Nagsmatsu, który wykorzystał prostopadłe podanie i wpakował piłkę do siatki. Kilka minut później było już 2:0, kiedy to dośrodkowanie Adama Nagórskiego na krótki słupek na bramkę zamienił Piotr Wojtasiak, który strzałem głową pokonał bramkarza Bałtyku. Po chwili zdobywca gola odwdzięczył się popularnemu „Nagórowi”, z którym wymienił kilka krótkich podań i napastnik Świtu podwyższył na 3:0. W 25 minucie było już 4:0, kiedy to fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Paweł Krawiec, który jak się później okazało ustalił wynik zawodów do przerwy.

Po zmianie stron przewaga była nadal po stronie zespołu z północnego Szczecina, którego piłkarze mimo zmęczenia trudami okresu przygotowawczego byli bardziej dynamiczni od swoich rywali, przez co konstruowali kolejne akcje ofensywne. Dobre zawody rozgrywali w środku pola Piotr Wojtasiak wraz z Krzysztofem Filipowiczem, a ich grę oglądało się z przyjemnością. Mimo to jedyną bramkę w tej części spotkania zdobył Adam Nagórski, wykorzystując jedenastkę podyktowaną za faul na Piotrze Wojtasiaku.

Warto też wspomnieć, że zawody prowadził arbiter Artur Aluszyk, którego mamy okazje oglądać na boiskach I ligi czy nawet ekstraklasy. Słowa uznania należą się także MOSRiR Szczecin za przygotowanie boiska przy ulicy Pomarańczowej, ponieważ mimo wcześniejszych opadów śniegu biały puch nie zalegał na płycie boiska.

Teraz przed Świtowcami kolejny tydzień treningów w Szczecinie, który zostanie zwieńczony sobotnim sparingiem w Gorzowie z tamtejszą Wartą, a następnie w niedzielę drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Ustronia Morskiego.

ŚWIT – BAŁTYK KOSZALIN 5:0 (4:0)

1:0 Shuma Nagamatsu 5’

2:0 Piotr Wojtasiak 12’

3:0 Adam Nagórski 14’

4:0 Paweł Krawiec 25’

5:0 Adam Nagórski 59’ k

Świt: Matłoka (30’ Szulc, 65’ Gapiński) – Bil, Mach (46’ Kraśniewicz), Wyganowski (60’ Telicki), Potoczny (46’ zawodnik testowany) – Bajkiewicz (46’ Wojdak), Wojtasiak, Filipowicz, Krawiec (46’ zawodnik testowany) – Nagamatsu, Nagórski