WLJM: Rundę kończymy remisem

Oprócz pierwszego zespołu w miniony weekend zaległości odrabiali również Juniorzy Młodsi Świtu, którzy w ostatnim tegorocznym pojedynku podzielili się punktami z Gavią w Choszcznie po remisie 3:3.

Młodzi Świtowcy szczególnie przed przerwą zagrali bardzo dobrze, czego efektem było dwubramkowe prowadzenie. Wynik meczu otworzył strzałem z rzutu karnego Wojciech Kowalczyk. Wcześniej faulowany w polu karnym rywali był Mateusz Sacha. Natomiast tuż przed przerwą fantastycznie rzut wolny egzekwował Alan Kosiński, który umieścił piłkę w okienku bramki gospodarzy i zdobył drugiego gola dla drużyny z północnego Szczecina.

Po przerwie zawodnicy z Choszczna zdołali jednak doprowadzić do stanu 2:2. Podopieczni trenera Roberta Kaczorowskiego odpowiedzieli trzecią bramką, kiedy to Wiktor Pawełczak wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Alana Kosińskiego. Niestety nie udało się dowieźć zwycięstwa do końca, ponieważ w doliczonym czasie gry jeden z zawodników Gavii odnalazł się najlepiej w zamieszaniu pod bramką Świtu i posłał piłkę do siatki ustalając tym samym wynik zawodów na 3:3.

Czujemy spory niedosyt po tym pojedynku, ponieważ zwycięstwo wymknęło nam się z rąk w ostatnich sekundach. Kolejny raz przekonaliśmy się też, że jesteśmy zespołem, który cały czas zbiera doświadczenie. Teraz przed nami podsumowanie jesieni i zimowy okres przygotowawczy, który postaramy się przepracować jak najlepiej, aby wiosną być jeszcze lepsi – powiedział po meczu trener Robert Kaczorowski.

Przy okazji zapraszamy wszystkich chętnych zawodników, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu i spróbować swoich sił w barwach Świtu do kontaktu z trenerem Kaczorowskim pod numerem telefonu: 602 437 766.

AP GAVIA CHOSZCZNO – ŚWIT 3:3 (0:2)