III liga: Falstart na inaugurację

Niestety od porażki rozpoczynamy wiosenne wzmagania na III-ligowych boiskach. Górnik nas niczym nie zaskoczył, a o wynik możemy mieć pretensje tylko do siebie. Pomimo faktu, że przez większość czasu na boisku panował ogólny chaos, to my niestety byliśmy jego uczestnikiem.

Mimo tego w samej pierwszej połowie doskonałe sytuacje zmarnowali Krystian Peda, Paweł Krawiec i Patryk Bil, który w 43′ trafił po rzucie rożnym w słupek. Niestety kilka minut po zmianie strony zostały rozwiane nadzieje na pozytywny wynik w tym spotkaniu. Najpierw po „stykowej” sytuacji w polu karnym sędzia Okunowicz odgwizdał słuszny rzut karny dla gospodarzy, który w 48′ został zamieniony na bramkę, a kilka minut później Górnik po stałym fragmecnie gry podwyższył na 2:0 po rzucie rożnym.
Na osłodę bramkę w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zdobył Charles Nwaogu, który w nasze szeregi wniózł choć trochę jakości w grze.

Szansa na rehabilitację już w najbliższą niedzielę w Skolwinie (17.03.2019) o godzinie 14:00 w pojedynku z Wierzycą Pelplin.

Górnik Konin – Świt 2:1 (0:0)